اگر طرفدار بازی های ریسینگ باشید قطعا نام سری The Crew را شنیده‌اید. به تازگی نسخه دوم این بازی منتشر شده است و ما در این مطلب سعی میکنیم که این به چالش بکشیم

بیشتر ماها یوبیسافت را با بازی هایی همچون Prince of Persia و Assassin’s Creed و یا Splinter Cell میشناسیم. اگر به بازی های یوبیسافت در سالیان اخیر که نگاهی کنیم نکته‌ی جالبی که نظرمان را به آن جلب میکند  ایده‌های جالبی که در بازی های این کمپانی نهفته است که گاها جالب به نظر میرسند مثلا با معرفی واچ داگز سعی کرد تا ما را در دنیایی مدرن ببرد یا For Honor که سعی کرد تا ما را به دوران قرون وسطا ببرد. این ایده ها مخاطبان را چشم انتظار یک بازی با کیفیت و سطح بالا میکند و همین دلیل نیز یوبیسافت سعی میکند تا در بازی هایی که منتشر میکند به سمت سوژه های جذابی برود.سبک ریسینگ تنها سبکی بود که یوبیسافت به آن توجه زیادی نکرده بود و اگر نگاهی به عناوین گذشته این کمپانی بکنیم فقط سری Trackmania و Driver به چشم میخورد تا در سال ۲۰۱۳ که اولین نسخه از The Crew منتشر شد و نتوانست نظرات را به خود جلب کند. حالا هم وقت آن است تا Ivory Tower تلاش خود انجام دهد تا این به سرنوشت نسخه اول The Crew دچار نشود. نسخه دوم این سری یعنی The Crew 2 نیز به تازگی منتشر شده است که علارقم نسخه اول آن توجه زیادی را به خود جلب کرده است. در این نسخه به غیر ماشین، میتوانید با قایق، موتور و هواپیما نیز مسابقه دهید.

کیفیت بصری بازی

ما نباید انتظار زیادی از بازی The Crew 2 داشته باشیم زیرا همانطور که گفته شد یوبیسافت به بازی ریسینگ چندان توجهی ندارد. همانطور که نسخه اول این عنوان نتوانسته بود نظرات را به خود جلب کند و نقد های منفی دریافت کرد. در واقع Ivory Tower نتوانسته بود ایده های خود را به خوبی در بازی پیاده کند. با اینکه بازی The Crew کشور آمریکا با آن همه تنوع آب و هوایی و شهر هایش و وسعتش در اختیار شما قرار می‌داد و تنوع مراحل جالبی نیز داشت اما با این رضایت کاربران را به سمت خود جلب کند. مشکل اینجا بود که محیط بازی نشاط لازم را نداشت. قابلیت آنلاین بودن آن با وسعت نقشه کمکی به این موضوع نکرد. و همین امر باعث شد روز به روز کابران خود را از دست داد. به هر حال ۴ سال از این موضوع می‌گذرد و انتظار داریم که اینبار Ivory Tower این نواقص را بر طرف کرده باشد.

گیم پلی بازی تغییرات مختلفی کرده است و در طول مسابقه نیاز به سوییچ شدن بین وسایل نقلیه میباشد

مسابقات بازی علاوه بر جاده روی سطح آب و در آسمان هم جریان دارد و شما علاوه بر ماشین کنترل قایق و جت هم برعهده میگیرید. نکته جالب آن است تغییر بین سه فاز اصلی تنها با استفاده از یک کلید انجام می‌پذیرد. شما میتوانید با استفاده یک کلید در حالی که با یک جت در آسمان مشغول پرواز هستید تبدیل به ماشین شوید و ادامه مسیر را با ماشین طی کنید. این قابلیت Fast Fav نام دارد.

 

نقشه‌ای به وسعت آمریکا

انتخاب دوباره آمریکا به عنوان جهان بازی کمی ممکن است باعث نگرانی شود چون قرار با محیطی سر و کار داشته باشیم که یو بار تکرار شده است چیزی که در مقایسه با سری Forza یا Need For Speed متفاوت است اما سازندگان بازی سعی کرده‌اند از پتانسیل بالا این فضای عظیم بهره ببرند. دنیا بازی The Crew 2 بالغ بر ۲ هزار کیلومتر است به طوری که برای سفر از شرق تا غرب نقشه ۴۰ تا ۵۰ دقیقه طول میکشد. شاید وسعت دنیا بازی مانند نسخه اول باشد ولی از لحاظ کیفی یک جهش بزرگ روبرو شده و دارای مکان های زیبا و مناسب برای رانندگی است و اینبار شاهد آمریکایی پویا تر و پر نشاط تر هستیم

 

گیم پلی بازی در هنگام رانندگی با وسایل نقیله و تاثیرات حالات جوی بر روی گیم پلی

یکی از چیز هایی که باعث موفق شدن بازی میشود سوییچ شدن بین وسایل نقلیه است که گیم پلی بازی در در هنگام راندن هر یک از  انواع وسیله نقیله سختی خاص خودشان را دارند و گیم پلی بازی در هنگام راندن یک ماشین پر سرعت با یک قایق یا هواپیما پرسرعت یکسان نمی باشد و متفاوت است و حتی راندن یک قایق در اقیانوس یا در رودخانه فرق دارد. یکی از نکات مثبت دیگر تاثیر حالات جوی بر روی گیم پلی است به طوری که اگر در یک روز بارانی با قایق در یک رودخانه در حال رانندگی باشید موج آب ممکن از راندن آن را سخت کند یا در هنگام رانندگی با یک ماشین پر سرعت مانند لامبورگینی در یک روز طوفانی تعادل شما از بین میرود و سر میخورید.

سوییچ شدن بین وسایل نقلیه به بهترین شکل ممکن

ما در بازی شاهد ۵ نوع وسیله نقلیه هستم که از بین آنها دو نوع خودرو که به خیابانی و آفرود هستند و در این بین خودرو هایی مخصوص رالی نیز وجود دارند که تنوع زیادی خودرو ها در بازی زیاد است و قرار است ۵۸ کمپانی مشهور در بازی وجود داشته باشد. از دیگر وسایل نقلیه میتوان به موتور سیکلت ها، قایق ها و هواپیما های ملخی نمایشی اشاره کرد. در شاخه موتورسیکلت ها نیز شاهد حضور کمپانی های مشهوری مانند هارلی دیویدسون که در بازی بیشترترین تنوع موتورسیکلت ها به خود اختصاص میدهد هستیم. سازنده بازی بیشتر تمرکز خود بر روی هندلینگ گذاشته است.

بازی The Crew 2 هم اکنون بر روی سه پلتفرم اصلی پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه های شخصی منتشر شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید